Amerika'da Üniversite Okumak

Amerika’da üniversite eğitimi State Üniversiteleri, College’lar ve özel üniversiteler olarak sınıflandırılmaktadır. Eğitim süresi 2, 3 ve 4 yıllık dağılım göstermektedir. Eğitim dönemleri iki dönemden oluşur ve Ağustos ayında başlayıp Haziran ayında son bulur. Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler çeşitli dersler alıp sınavlara girmelidir. Veritas Academy uzman kadrosu ile öğrencimizi bu sürece en iyi şekilde hazırlıyoruz.

ACE (Başvuru ve Üniversite Kompozisyonu)

Workshop, ABD üniversitelerine gitmek isteyen öğrencilere etkili ve ilgi çekici kişisel ifadeleri nasıl yazacaklarını ve üniversite başvurusunda en iyi adımlarını nasıl öne çıkaracaklarını öğretmek için tasarlanmış dört günlük yoğun bir workshoptur (toplam 24 saat).

Deneyimli makale uzmanları, makale yazma ve düzenleme sürecinde onlara yardımcı olmak için öğrencilerle bireysel olarak görüşecektir.

Kayıtlar 3:1 öğrenci-öğretmen oranı ile sınırlı olacaktır. Öğrenciler haftayı Common Application'ı tamamlamış ve en az 3 denemenin sağlam taslaklarıyla bitirecekler. Sürece değerli bir başlangıç yapacaklar ve sonbaharda ABD üniversite başvuru sürecine hazır olacaklar.

ACE Workshop (Başvuru ve Üniversite Kompozisyonu)

12. sınıfa giden öğrenciler lisedeki son yıllarını dört gözle beklerken, birçoğu üniversite başvuru sezonunun yaklaştığının farkında değildir.

Yazılacak denemeler, yerine getirilmesi gereken son tarihler ve seçilecek okullarla süreç kolayca boğucu hale gelebilir.