VERITAS IB KİMYA KURSLARIIB CHEMISTRY NASIL ÇALIŞILMALI?
Mühendislik veya Tıp Bilimlerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için IB Programının en önemli dersidir. IB Kimya dersinde yüksek bir not burslu başvurulular için gereklilik değil zorunluluktur.IB derslerinin neredeyse en zor branşı kimyadır. Kolay bir şekilde başlamasına rağmen ilerledikçe oldukça zor bir hal alıyor. Ayrıca projeleri de çok dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Gerçekten iddialı bir deney dizayn etmek zorundasınız. İlgisi olan ve düzenli çalışan bir öğrenci için iyi bir not almak çok da zor olmayacaktır.

IB Chemistry.
Veritas, bünyesinde IB Kimya alanında tecrübeli 17 adet öğretmenle bu programı yürütmektedir.
Dünya'daki seçkin okulların bütün IB programlarına ve kaynaklarına hakim bir şekilde çalışmaktayız. Öğretmenlerimiz Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen IB okullarında çalışmış, kendi yayınları olan, IB sorularını hazırlayan uzman kişilerdir.

Veritas IB Kurslarında öğrencimiz isterse AP Kimya Kurslarını alabilmektedir. Düzenli olarak IB Kimya dersi alan öğrencilerimize AP Kimya derslerimiz hediyemizdir. Öğrencimiz isterse IB Kimya konularının ülkemizdeki sınav programında da olan TYT-AYT konuları için de ücretsiz özel ders alabilmektedir.
VERITAS'TA IB CHEMISTRY DERSLERI ÜÇ FARKLI SÜREÇTE YAPILMAKTADIR;

IB Chemistry Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.
IB Chemistry Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır.
IB Chemistry Project - IA ve Extended Essay Dersleri: IB Chemistry ile ilgili tüm ödev ve projelerde Türkiye'nin en uzman ekibi ile tanışın. En iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Tüm IB proje derslerinde olduğu gibi IB Chemistry projelerinde de çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır.
Öğretme adımı. IB Chemistry projelerini öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz.Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
Feedback.Çapraz Değerlendirme. Yapılan projeyi IB Chemistry Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.
Bizi Arayın Referanslarımız