Veritas Academy AP History derslerini 2008’den bu yana öğrencilere sunmaktadır. Özellikle dünya tarihi, Avrupa tarihi ve Amerikan tarihi sınavlarında okumak istenen bölüm ve ülkeye göre doğru tercih yapılmalıdır. AP Tarih derslerimizin öğretmenleri Columbia ve Bogazici mezunudur. AP History kategorisinde AP European History, AP World History ve AP US History olmak üzere üç ayrı sınav bulunmaktadır. Öğrenciler bu sınavlardan herhangi birini tercih etmelidirler.

Neden AP Tarih Sınavlarına Girmelisiniz?

History AP'leri özellikle Tarih, Hukuk veya Sosyoloji gibi bölümleri tercih eden öğrencilerin girmeleri gereken sınavlardan birkaçıdır. Bununla birlikte öğrenciler eşit ağırlık bölümlerinde tamamlayıcı AP sınavı olarak tercihte bulunabilirler. Fakat bu öğrenciler öncelikle gitmek istedikleri bölümlere yönelik en az 4 adet AP sınavını almalıdır. Ardından AP tarihlerden birini alırsa AP diploma seviyesine gelirler. Bu da onlara önemli avantaj sağlar. Bir fikir vermek gerekirse ABD ye mühendislik için başvuran bir öğrenci kendi bölümü ile ilgili AP derslerini tamamladıktan sonra AP US History alması doğru kabul edilebilir.

Veritas AP Tarih Derslerinde Neden Başarılı?

Veritas Academy, AP Tarih derslerini Türkiye ve dünyanın en seçkin üniversitelerinin Tarih bölümünden mezun eğitmenleriyle sunmaktadır. Eğitmenlerimiz AP müfredatını yakından takip etmektedirler. Ayrıca AP hazırlık konusunda son derece tecrübeli ve uzman kadro ile konular erkenden bitirilmektedir. Yine sınav tarihine kadar öğrenciler 20'den fazla deneme sınavı çözerek sınav başarılarını garanti altına almaktadırlar.