IELTS - TOEFL

Veritas Akademi ile IELTS Kursu, Özel Dersi Alın

IELTS
(International English Language Testing System)

IELTS, dünya genelinde İngilizce dil becerilerini değerlendirmek amacıyla kullanılan bir dil yeterlilik sınavdır. Bu sınav, özellikle yurt dışında lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi almak ya da çalışmak isteyen bireyler için gereklidir.

IELTS, dört ana beceriyi ölçer:

  • Listening (Dinleme) : Dinlediğiniz diyaloğu anlama yeteneğinizi ölçer.
  • Reading (Okuma) : Okuduğunuz metni anlama ve yorumlama yeteneğinizi ölçer.
  • Speaking (Konuşma) : İngilizce konuşma becerilerinizi ölçer.
  • Writing (Yazma) : İngilizce yazma becerilerinizi ölçer.

IELTS, akademik (Academic) ve genel (General Training) olmak üzere iki farklı modda sunulur. Öğrenciler üniversite eğitimi alabilmek için IELTS Academic versiyon sınavına girmelidirler. Ayrıca sınav 9.0 üzerinden skorlanır ve bu puanların ortalaması alınarak IELTS puanı oluşturulur. Öğrencilere her bir dil becerisi için 1’den 9’a kadar ayrı ayrı skor verilir. Üniversiteler, her bir dil becerisi için taban puan belirleyebilmektedirler (örnek: her bir puan türünde en az 6.0 ve üzeri not almış olmak).

Veritas Akademi ile TOEFL Kursu, Özel Dersi Alın

TOEFL
(Test of English as a Foreign Language)

TOEFL, özellikle ABD ve Kanada'da üniversite veya yüksek lisans programlarına başvuran uluslararası öğrenciler için yaygın olarak kabul edilen bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. TOEFL, iBT (Internet-Based Test) ve TOEFL PBT (Paper-Based Test) olmak üzere iki farklı formatta sunulur. TOEFL iBT, daha yaygın olarak kullanılan bir formattır.

TOEFL iBT, dört ana beceriyi ölçer:

  • Listening (Dinleme) : Dinlediğiniz diyaloğu anlama yeteneğinizi ölçer.
  • Reading (Okuma) : Okuduğunuz metni anlama ve yorumlama yeteneğinizi ölçer.
  • Speaking (Konuşma) : İngilizce konuşma becerilerinizi ölçer.
  • Writing (Yazma) : İngilizce yazma becerilerinizi ölçer.

Her beceri 30 üzerinden puanlanır ve bu puanlar toplanarak TOEFL skoru oluşturulur. Sınavda en yüksek puan 120’dir. Her üniversite veya program, kabul için gerekli TOEFL puanını belirler. Üniversiteler, her bir dil becerisi için taban puan belirleyebilmektedirler (örnek: her bir puan türünde en az 22, toplamda 88 ve üzeri not almış olmak).

Veritas Academy IELTS ve TOEFL Kursları

IELTS veya TOEFL için
Neden Veritas?

Native ve uzman hocalardan ders alma şansı

Öğrenciye yönelik özel program ve kişisel çalışma takvimi

Ücretsiz IELTS ve TOEFL deneme sınavlarıyla pratik yapma imkanı

Ücretsiz etütler sayesinde tekrar yaparak sınav başarısını garantileme fırsatı

Bugüne dek yüzlerce öğrencide tam puan başarısı

IELTS ve TOEFL uzmanlık gerektiren, aynı zamanda nokta atışı çalışmalara ihtiyaç olunan sınavlardır. Bu nedenle dersler her öğretmen tarafından verilemez. Ayrıca sınav taktikleriyle öğrencinin başarısının garanti altına alınması gerekir. Veritas Academy, lisans ve yüksek lisans eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilere IELTS ve TOEFL sınavlarında destek sağlamaktadır. Ayrıca ders desteğinin yanı sıra ücretsiz etütler ve deneme sınavları ile öğrencilerin skorları en üst düzeye taşınmaktadır. Uzun yıllardır IELTS ve TOEFL dersleri veren uzman eğitmenleri ile Veritas, sınav çalışmalarını profesyonel bir şekilde yürütmektedir.

Süreç Nasıl İşliyor?

Veritas Academy gelen her öğrenciye yönelik özel bir ders planlaması sağlar. Öncelikle öğrencinin gireceği sınava yönelik durumu, deneme sınavıyla tespit edilir. Yapılan deneme sınav sonucu IELTS ve TOEFL hocaları tarafından özenle değerlendirilir. Öğrencinin kaç derse ihtiyacı olduğu, ne kadar çalışması gerektiği ve ne zaman sınava girmesinin doğru olacağı tespit edildikten sonra değerlendirme hem öğrenci hem de velilerle paylaşılır. Böylelikle öğrenciye yönelik özel bir çalışma takvimi planlanır.

Bizi Arayın Referanslarımız