Veritas Academy'de AP Computer Science dersleri 2010 yılından bu yana verilmektedir. Özellikle Avrupa'da ve ABD'de ileri gelen üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri gibi bölümlerine kabul edilebilmek için öğrencilerin almaları gereken AP derslerinden biridir.

AP Computer Science, A ve Principles olmak üzere ikiye ayrılır. AP Computer Science-A dersi problem çözme ve algoritma geliştirme, nesne yönelimli programlama metodları ve veri yapılarını ele alır. Üniversitelerin 1. sınıf Bilgisayar giriş dersini kapsaması amaçlanmıştır. Bu dersi vermeniz sizi Java programı üzerinde yazılım geliştirecek seviyeye getirebilir. Computer Science Principles, computer science alanının genişliğini tanıtan, üniversite giriş düzeyinde bir kurstur. Öğrenciler, algoritmalar ve programlar geliştirerek çözümleri tasarlamayı, değerlendirmeyi ve problemleri çözmek için bilgisayar bilimlerini uygulamayı öğrenirler. Öğrenciler, ayrıca bilgi işlem yeniliklerinin ve bilgisayar sistemlerinin (internet dahil) nasıl çalıştığını, potansiyel etkilerini ve etik bir bilgisayar kültürüne nasıl katkıda bulunduğunu açıklar.

AP Computer Science Sınavında 5 Alma Garantisi !

Veritas Academy öğrencilerini tam puan parolasıyla sınava hazırlamakta ve yüksek başarı oranları ile bunu ispatlamaktadır. Veritas'ın farkı, AP Computer Science çalışmalarına erkenden başlamasıdır. Ayrıca konuları erkenden tamamlamak ve bol bol deneme sınavı çözerek eksikleri tespit etmek de başarıya giden yolun anahtarı niteliğindedir. Aynı şekilde sınav öncesi ve düzenli kamplarla öğrencilerin son düzeltmeleri yapabilmelerine imkan sağlanmaktadır. Orijinal deneme sınavları ile Veritas AP Computer Science çalışmalarına profesyonel bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Neden AP Computer Science Sınavlarına Girmelisiniz?

AP Computer Science özellikle Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka, Ekonomi ve İşletme bölümleri için aranan sınavların en başında gelmektedir. Ayrıca Amerika ve Kanada'da burslu eğitim isteyen öğrencilerle birlikte Hollanda, İngiltere, İrlanda ve bunun gibi pek çok seçkin ülkedeki prestijli üniversiteler AP sınavlarını geçerli olarak kabul etmektedirler. Bu nedenle gerek sayısal, gerekse de eşit ağırlık bölümlerinde üniversite eğitimi almayı düşünen aday öğrencilerin AP Computer Science sınavlarına girmeleri avantajlı olmaktadır. Yine temel yazılım bilgisini geliştirmesi de öğrencinin gelecekte daha iyi bir kariyere ulaşması için önem arz etmektedir.

Veritas Computer Science Derslerinde Neden Başarılı ?

AP Computer Science derslerinin her biri 90 dakikadır. Ayrıca Veritas Academy'de AP Computer Science derslerini veren öğretmenlerin her biri bilgisayar mühendisidir ve üst düzey üniversitelerden dereceyle mezun olmuşlardır. Bununla birlikte uzun yıllardır kurumumuzda çalışmakta ve onlarca öğrenciye tam puan aldırma şerefine ulaşmışlardır. Bununla birlikte Veritas'ın en büyük başarısı, öğrencilerin konuları erkenden bitirmesi için yönlendirmesi ve ardından 20'ye yakın AP Computer Science deneme sınavı ile başarıyı garantilemesidir.