VERITAS ACADEMY ABITUR KURSLARI

Abitur Almanya'da orta öğretimin sonunda yapılan lise bitirme sınavıdır. Almanya'da bir öğrencinin alabileceği en yüksek lise diploması, Abitur sonucuna göre değerlendirilir. Abitur diplomasına sahip öğrenciler, sadece Almanya değil birçok Avrupa ülkesi ve ABD'de de birçok üniversitede eğitim görmek için hak sahibi olabiliyorlar. Dünyanın ileri gelen üniversiteleri Abitur sonucunu her zaman artı bir puan olarak değerlendiriyorlar.
Abitur; Bağımlı Abitur ve Bağımsız Abitur olmak üzere 2'ye ayrılmaktadır. Alman olmayan öğrenciler için Bağımsız Abitur geçerlidir. Bağımsız Abitur diplomasına hak kazanmak için yazılı ve sözlü sınavları başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Türkiye'de zorunlu Almanca, İngilizce, Matematik gibi temel dersler dışında; Biyoloji, Kimya, Fizik derslerinden 2 tanesi seçilip yazılı sınavlara girilmektedir. Bu 3 dersten yazılı sınav için seçmediğiniz ders sizin ilk sözlü sınavınız olacaktır. Diğer sözlü sınavınız ise önceki Abitur sınavları arasından en çok değişim gösteren ders için yapılır. Yazılı sınavlar 4-6 saat arası, sözlü sınav ise ön hazırlık süresi hariç 20 dakika sürmektedir.
Abitur yazılı sınavı hem girdiğiniz ülkede 2 farklı öğretmen tarafından hem de Almanya'ya gönderilerek orda bir heyet tarafından kontrol edilir. Sözlü sınavınız ise bir heyete karşı yapılır ve değerlendirilir. Abitur sonucunuz Alman not sistemine göre 1 ve 6 arasında değişmektedir. En yüksek not 1.0 kabul edilirken, 4.0 üzeri not alan öğrenciler Abitur diplomasına hak kazanır. 1.0 ve 2.0 arası notlar çok yüksek başarı anlamına gelir.
Eğer İngilizce eğitim veren bir üniversiteye başvuracaksanız, Abitur yanında İngilizce dil yeterlilik sınavlarını da vermiş olmanız gerekmektedir.
Bizi Arayın Referanslarımız