IB TÜRKÇESL/HL öğrencilerin, Türk ve dünya edebiyatlarına ait eserleri görebilmelerini, farklı dönemlerde ve farklı türlerde kaleme alınan bu eserleri edebi açıdan değerlendirebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Dersin en önemli hedefi ise öğrencilerin okudukları eserleri derinlemesine analiz edebilmesi ve eser hakkında çıkarımlarda bulunabilmesini gerçekleştirmektir.

Veritas Academy olarak IB Türkçe derslerinde bizlerin önceliği ise, öğrencilerin sözlü ve yazılı ifade edebilme özelliklerini geliştirmektir. Öğrencileri GPA ve IB Grade olarak en yüksek puanları almaları noktasında desteklemekteyiz. Türkçeyi bilim dili olarak algılamalarını ve dili ezberlemeden tüm inceliklerini kullanarak kendilerini ifade edebilmelerini arzu etmekteyiz. Bu doğrultuda Pre IB, Paper 1, Paper 2, IO, IA ve EE konusunda destek talep edebilir, daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
VERITAS'TA IB TÜRKÇE DERSLERI ÜÇ FARKLI SÜREÇTE YAPILMAKTADIR;

IB Turkish Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir. Dersle ilgili materyaller farklı ve her yıl değişmektedir. Uzmanlaşmış öğretmenlerimiz her zaman kendini güncel tutan tecrübeli öğretmenlerdir.
IB Türkçe Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Konu tekrarı açısından oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca etüd derslerimizde TYT-AYT Türkçe dersleri gibi dersleri de ücretsiz olarak alabilirsiniz.
IB Turkish Assignments Project - IA ve Extended Essay Dersleri: IB Turkish ile ilgili tüm ödev ve projelerde Türkiye'nin en uzman ekibi ile tanışın. En iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Tüm IB proje derslerinde olduğu gibi IB Turkish projelerinde de çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır.
Öğretme adımı. IB Turkish projelerini öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz.Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
Feedback.Çapraz Değerlendirme. Yapılan projeyi IB Turkish Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.
Bizi Arayın Referanslarımız