VERITAS ACADEMY
A LEVEL FİZİK


A Level Fizik, Birleşik Krallık'ta ve diğer bazı ülkelerdeki lise sonrası eğitimde sunulan bir ders programıdır. A Level, öğrencilere daha ileri düzeyde fizik bilgisi sağlamayı amaçlar ve üniversiteye girişte önemli bir rol oynar.

A Level Fizik dersi, genellikle geniş bir konu yelpazesi içerir. Bu konular arasında kinematik ve dinamik, elektrik ve manyetizma, termodinamik, modern fizik (görelilik ve kuantum mekaniği), atom fiziği, nükleer fizik, optik, astronomi ve astrofizik gibi konular bulunur.

Bu konular, öğrencilere temel fizik ilkelerini ve teorilerini öğretir. Özellikle mühendislik, fizik, astronomi ve ilgili alanlarda üniversite eğitimi almayı düşünen öğrencilere hazırlık sağlar. Bu dersler, bu disiplinlerde daha fazla öğrenim yapmak isteyen öğrenciler için temel bir taşıyıcı olabilir.

Aynı zamanda A Level Fizik dersleri, laboratuvar deneyleri ve uygulamalarını içerir. Bu deneyler, öğrencilere fiziksel prensipleri gözlemlemeleri ve deney yaparak kavramaları için fırsat sunar.

A Level Fizik Sınavı ne zaman yapılır ?

A Level Fizik Sınavı’nın kesin tarihleri, coğrafi konumunuza ve sınavı düzenleyen kuruma göre değişebilir. A Level sınavları, genellikle Birleşik Krallık'ta ve bazı diğer ülkelerde yaz aylarında yapılır, genellikle Mayıs ve Haziran aylarında.

Sınav tarihleri ve kayıt süreleri genellikle eğitim kurumlarının web sitelerinde veya sınavı düzenleyen kurumların resmi web sitelerinde duyurulur.

A Level Fizik dersi, öğrencilere karmaşık fiziksel konuları anlama ve analiz etme yetenekleri kazandırır ve bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarında birçok kariyer fırsatını açar. Öğrenciler genellikle bu dersten mezun olduktan sonra üniversiteye başvururlar ve ileri düzeyde fizik eğitimine devam ederler.


A Level Sistemi için A Level Fizik Deneme Sınavları


DENEME KONU A-LEVEL EĞİTİM KAMPI KESİN ÇÖZÜM
15 Dakika 1 Kurs 10 Kurs 25 Kurs
15 Dakika 2 Saat 20 Saat 50 Saat
Ücretsiz
Öğretmenlerimizi tanıma oturumları Anlamadığınız ya da kavrayamadığınız konular üzerinde çalışabilirsiniz. A Seviyesi finalleri için çalışın Düzenli çalışma
3 Ücretsiz Sınav 15 Ücretsiz Deneme Sınavı 30 Ücretsiz Deneme Sınavı
Bizi Arayın Referanslarımız