AP İstatistik özellikle Avrupa'da ve ABD'de ileri gelen üniversitelerin mühendislik, ekonomi, işletme, bilgisayar bilimleri gibi bölümlerine kabul edilebilmek için öğrencilerin alabilecekleri AP derslerinden biridir.

AP İstatistik, Advanced Placement (AP) programının bir parçası olarak sunulan bir lise dersi ve sınavıdır. Öğrencilere üniversite seviyesinde istatistik bilgisi kazandırmayı amaçlar. Ders, veri toplama, veri analizi, olasılık ve sonuç çıkarma gibi temel istatistiksel konuları kapsar. Öğrenciler, verileri analiz etme, sonuçlar çıkarma ve istatistiksel sonuçların uygulanabilirliğini değerlendirme becerilerini geliştirirler. AP İstatistik sınavı, öğrencilerin bu konulardaki bilgi ve becerilerini değerlendirir. Başarılı öğrenciler, üniversiteler tarafından kredi veya ileri seviye yerleştirme olarak kabul edilebilir. Bu ders, öğrencilere matematiksel düşünme ve veriye dayalı karar verme yetenekleri kazandırarak hem akademik hem de profesyonel hayatlarında kullanabilecekleri önemli araçlar sunar.

AP İstatistik Sınavında 5 Alma Garantisi !

Veritas Academy’nin uzman eğitmen kadrosu ve profesyonel desteği ile tam puan hedefine ulaşmak mümkündür. Ayrıca sınava dair başarı oranları da bunu ispatlar niteliktedir. Veritas'ın farkı, AP İstatistik çalışmalarında doğru bir desteği sunabilmesidir. Ayrıca konuları erkenden tamamlamak ve bol bol deneme sınavı çözerek eksikleri tespit etmek de başarıya giden önemli bir kilometretaşıdır. Resmi College Board deneme sınavları ile Veritas AP İstatistik çalışmalarına profesyonel bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Neden AP İstatistik Sınavlarına Girmelisiniz?

AP İstatistik özellikle mühendislik, ekonomi, işletme, bilgisayar bilimleri, hatta psikoloji bölümleri için aranan sınavlardan biridir. Ayrıca Amerika ve Kanada'da burslu eğitim isteyen öğrencilerle birlikte Hollanda, İngiltere, İrlanda ve bunun gibi pek çok seçkin ülkedeki prestijli üniversiteler AP sınavlarını geçerli olarak kabul etmektedirler. Bu nedenle gerek sayısal, gerekse de eşit ağırlık bölümlerinde üniversite eğitimi almayı düşünen aday öğrencilerin AP İstatistik sınavlarına girmeleri avantajlı olmaktadır.

Veritas AP İstatistik Derslerinde Neden Başarılı ?

AP İstatistik derslerinin her biri 90 dakikadır. Ayrıca Veritas Academy'de AP İstatistik derslerini veren öğretmenlerin her biri ekonomi/istatistik bölümü mezunudur ve üst düzey üniversitelerden dereceyle mezun olmuşlardır. Bununla birlikte uzun yıllardır kurumumuzda çalışmakta ve onlarca öğrenciye tam puan aldırma şerefine ulaşmışlardır. Bununla birlikte Veritas'ın en büyük başarısı, öğrencilerin konuları erkenden bitirmesi için yönlendirmesi ve ardından 20'ye yakın AP İstatistik deneme sınavı ile başarıyı garantilemesidir.