AP Environmental Science, öğrencilere çevre sorunlarını ve bu sorunların çözümlerini bilimsel bir perspektiften inceleme fırsatı sunan gelişmiş bir yerleştirme sınavıdır. Bu sınav, çevre biliminin temel kavramlarını, ekosistemlerin işleyişini, insan nüfusunun çevre üzerindeki etkilerini, doğal kaynakların kullanımını ve sürdürülebilirliğini, çevre politikalarını ve çeşitli çevresel sorunların sosyo-ekonomik boyutlarını kapsar. Öğrenciler, çevresel sistemlerin nasıl işlediğini ve insan aktivitelerinin bu sistemler üzerinde nasıl etkili olduğunu anlamayı öğrenirler. Veritas Academy AP Environmental Science kursunu 2006 yılından bu yana alanında uzman eğitmenleri ile sunmaktadır. Gerek grup dersleri gerekse de bire bir dersler ile AP sertifikalı eğitmenlerce verilen kurslar sayesinde öğrenciler hedefledikleri tam puana ulaşabilmektedirler.

AP Environmental Science Sınavı Nedir?

AP Environmental Science sınavı, öğrencilerin ders boyunca edindikleri bilgi ve becerileri değerlendirir. Sınav, çoktan seçmeli sorular ve klasik soruları içerir. Bunlar arasında veri analizi, deneysel tasarım ve çevresel sorunların çözümüne yönelik stratejilerin değerlendirilmesi gibi bölümler bulunmaktadır. AP Environmental Science, 2023 verilerine göre 36 farklı AP sınavı arasında tam puan alma oranı en düşük 2. AP sınavıdır. Ayrıca öğrencilerin müfredata lise döneminden aşina olmamaları da bu sınavın daha az tercih edilmesine sebep olmaktadır. Ancak doğru bir çalışma ve uzman eğitmenlerle iyi bir hazırlık süreciyle sınavdan tam not almak mümkündür.

Veritas AP Environmental Science Derslerinde Neden Başarılı?

AP Environmental Science derslerinin her biri 90 dakikadır. Veritas Academy, bu sınav için 20'ye yakın deneme sınavı ile başarıyı garantilemektedir. Ayrıca öğrencilerin konuları erkenden bitirmesi için sınav çalışmalarına erkenden başlanılmakta ve bu dersi yıllardır veren uzman eğitmenler ile çalışılmaktadır.