Veritas Academy'de AP Calculus dersleri 2006 yılından bu yana verilmektedir. Ayrıca Zümre Başkanı Şükrü YİĞİT (ODTÜ Matematik '94) tarafından tüm süreç yürütülmektedir. Amerika'da Philips Exeter, California'nın en seçkin liselerinden öğrencilerimiz bulunmaktadır. Ayrıca İsviçre de La Rosey, ZAS gibi okullardan öğrencilerimiz vardır.

AP Calculus, AB ve BC olmak ikiye ayrılır. Aynı anda iki sınava girilemez. AP Calculus AB biraz daha kolay sayılmasına karşın sınavda tam not alanların oranı Calculus BC'ye göre daha düşüktür. Bu sınavlar hem bilgi hem de dikkat istemektedir.

AP Calculus BC Sınavında 5 Alma Garantisi !

Veritas Academy öğrencilerini tam puan parolasıyla sınava hazırlamakta ve yüksek başarı oranları ile bunu ispatlamaktadır. Veritas'ın farkı, AP Calculus çalışmalarına yazdan başlamasıdır. Ayrıca konuları erkenden tamamlamak ve bol bol deneme sınavı çözerek eksikleri tespit etmek de başarıya giden yolun anahtarı niteliğindedir. Aynı şekilde sınav öncesi ve düzenli kamplarla öğrencilerin son düzeltmeleri yapabilmelerine imkan sağlanmaktadır. Orijinal deneme sınavları ile Veritas AP Calculus çalışmalarına profesyonel bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Neden AP Calculus Sınavlarına Girmelisiniz?

AP Calculus özellikle Tıp, Mühendislik, Ekonomi ve İşletme bölümleri için aranan sınavların en başında gelmektedir. Ayrıca Amerika ve Kanada'da burslu eğitim isteyen öğrencilerle birlikte Hollanda, İngiltere, İrlanda ve bunun gibi pek çok seçkin ülkedeki prestijli üniversiteler AP sınavlarını geçerli olarak kabul etmektedirler. Bu nedenle gerek sayısal, gerekse de eşit ağırlık bölümlerinde üniversite eğitimi almayı düşünen aday öğrencilerin AP Calculus sınavlarına girmeleri şarttır.

Veritas AP Calculus Derslerinde Neden Başarılı ?

AP Calculus derslerinin her biri 90 dakikadır. Ayrıca Veritas Academy'de AP Calculus derslerini veren öğretmenlerin her biri branş öğretmenidir ve üst düzey üniversitelerden dereceyle mezun olmuşlardır. Bununla birlikte uzun yıllardır kurumumuzda çalışmakta ve onlarca öğrenciye tam puan aldırma şerefine ulaşmışlardır. Bununla birlikte Veritas'ın en büyük başarısı, öğrencilerin konuları erkenden bitirmesi için yönlendirmesi ve ardından 20'ye yakın AP Calculus deneme sınavı ile başarıyı garantilemesidir.