Bocconi Hakkında

Bocconi Üniversitesi dünya çapında saygınlığı bulunan ve eşit ağırlık alanında tanınmış üniversitelerden biridir. Öğrenciler, Bocconi'de eğitim almak için iyi bir lise not ortalamasına sahip olmalıdırlar. Ayrıca IELTS/TOEFL gibi dil yeterlilik belgeleri üniversite tarafından talep edilmektedir. Bununla birlikte Bocconi'nin öğrenci seçiminde kullandığı 2 temel sınav bulunmaktadır. SAT veya Bocconi Test ile adaylar, üniversitede eğitim alma hakkına sahip olabilmektedirler. SAT sınavında istediği başarıyı elde edemeyen öğrencilerin alternatif olarak Bocconi Test'e girdiği söylenebilmektedir.

Bocconi Test Kurslarımız Hakkında

Veritas Academy, Ekonomi, İşletme gibi bölümlerde dünya sıralamasında ilk 10'da, Avrupa sıralamasında ilk 5'te ve İtalya'da 1. sırada bulunan Bocconi Üniversitesi'nin sınavına yönelik özel kurslar sunmaktadır. Öğrenciler, özel çalışma takvimi, Bocconi Test denemeleri ve branş eğitmenlerinden oluşan uzman eğitim kadrosu Veritas Academy'den Bocconi Test için sınav desteği alabilirler. Öğrenciler aynı zamanda Veritas Academy güvencesi ile İtalya danışmanlığı hizmetlerinden de faydalanabilirler.

Bocconi Test Nedir?

Bocconi Test, Bocconi Üniversite'sinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin girmeleri gereken sınavlardan biridir. Sınav dili İngilizcedir. Öğrenciler toplamda 3 kez sınava girebilirler. Sınavdaki en yüksek puan 50'dir. 17 puanın altında skora sahip öğrencilerin başvuruları değerlendirilmez.

Bocconi Sınav İçeriği

Bocconi Test sınavında öğrencilere 50 soru yöneltilir. Sınav süresi 75 dakikadır ve her bir soru beş şıktan oluşur. Sınavda Matematik, Okuduğunu Anlama, Sayısal Akıl Yürütme ve Eleştirel Düşünme soruları bulunur. Sınav çevrimiçi (online) olarak düzenlenmektedir.

Bocconi Sınavı Soru Dağılımı:
  • Matematik 28 Soru
  • Okuduğunu Anlama 11 Soru
  • Sayısal Akıl Yürütme 6 Soru
  • Eleştirel Düşünme 5 Soru
Bocconi Skor Hesaplama ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular
  • Sınavda en yüksek 50 puan alınabilir.
  • Her doğru cevap için 1 puan.
  • Her yanlış cevap için eksi 0,2 (- 0,2) puan (Eleştirel düşünme kısmında yapılan yanlışlar için eksi 0,33 (-0,33) puan.
  • Cevaplanmayan sorular için 0 puan.
Bocconi Test Sınav Ücreti Ne Kadar?

Güncel verilere göre 2024 Bocconi Test sınav ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir.