Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimize toplaması için bir belge listesi (transkript, öğrenci belgesi vb.) verilir. Akabinde CV, Motivasyon Mektubu hazırlanır. Okul başvuru portallarına öğrenci kaydedilir. Öğrenciye en uygun okul listeleri hazırlanır, yapılan toplantılarla okul listeleri netleştirilir. Portala tüm evraklar eksiksiz bir şekilde yüklenir. Bursluluk başvuruları (üniversiteye göre) tamamlanır. Okullardan gelen mailler takip edilir ve üniversite kabulüne kadar olan bütün süreç titizlikle takip edilir.

Veritas Academy AP, SAT, IELTS, TOEFL gibi sınavlar için öğrencilere grup dersi imkanı sağlamaktadır. Grup dersleri 3-10 kişilik online sınıflarda gerçekleşmektedir. Böylelikle bire bir ders talep etmeyen öğrenciler grup derslerinden faydalanabileceklerdir.

Trafik, öğrencilere vakit kaybettirmektedir. Eğitmenlerimiz tüm teknolojik cihazlara sahip olup (grafik tablet kalem, tam donanımlı bilgisayar ve ekipmanlar vb.) dersler, Zoom, Discord vb. programlar ile yapılmaktadır. Ayrıca online derslerde PDF ve kaynak paylaşımları ile beyaz tahta aktif şekilde kullanılmaktadır. Böylelikle online dersler ile yüz yüze dersler arasında herhangi bir verim kaybı yaşanmamaktadır. Kısacası öğrenciler vakit kazanarak daha fazla ders çalışma şansı yakalayacaklardır.

Veritas Academy tüm şubelerinde öğrencilere aynı desteği sağlamaktadır. Ayrıca eğitmenlerimiz tüm şubelerimizde ders verebilmektedirler. Dolayısıyla şube hizmet kalitesi ve eğitmen niteliği açısından fark bulunmamaktadır. Lokasyon olarak size en yakın şubeyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Veritas Academy her öğrenciye özel bir çalışma takvimi uygulamayı benimsemiştir. Dolayısıyla öğrencinin veya ailenin özel bir talebi olmadıkça ders planlamaları paket (toplu ders sayısı) şeklinde yapılmamaktadır. Elbette eğitmenlerimiz SAT, IELTS vb. sınavlarda öğrencinin durumunu değerlendirdikten sonra belirli sayılarda ders önerisinde bulunabilmektedirler.

Veritas Academy'nin kadrosu, uzun yıllardır kurumda çalışan, başarısını öğrenci sınav sonuçları ile ispat etmiş, iyi üniversitelerden mezun eğitmenlerden oluşmaktadır. Ayrıca kurumumuz, öğrenci-eğitmen frekansına da büyük önem vermektedir. Her öğrenciye ilk dersinin ardından bir "memnuniyet anketi" verilmekte ve anket sonucuna göre frekans uyuşmazlığı var ise vakit kaybetmeden eğitmen değişikliğine gidilmektedir. Böylelikle ders memnuniyeti garanti altına alınmaktadır.

Veritas Academy IB, AP, SAT, IELTS gibi 30'dan fazla programda öğrencilere destek sağlamaktadır. Ayrıca ders ile birlikte dünyanın en seçkin üniversitelerine başvuru için danışmanlık hizmeti verilmektedir. Öğrenciler, dilerlerse yalnızca ders veya yalnızca danışmanlık desteği alabildikleri gibi her iki hizmetten de talep etmeleri halinde faydalanabileceklerdir.

Ders planlamaları her öğrenci için özel olarak oluşturulan Whatsapp grubu üzerinden sağlanmaktadır. Grupta öğrenci, veli ve bunun dışında şubenin çalışan personelleri bulunmaktadır. Grupta başka bir veli, öğrenci veya eğitmen yer almamaktadır.

Dersler online veya yüz yüze olarak planlanabilmektedir. Ayrıca hem bire bir (online/yüz yüze) hem de grup dersi (online) seçeneklerimiz mevcuttur.

Derslerimiz 1.5 saat (90 dakika) olarak planlanmaktadır. Ayrıca kurumumuzda 7 gün boyunca 09:00 - 00:00 arası ders planlamaları sağlanmaktadır.

Bizi Arayın Referanslarımız