VERITAS IB BIOLOGY KURSLARIIB BIOLOGY NASIL ÇALIŞILMALI?
Genetik, Biyomühendislik veya Tıp Bilimlerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için IB Programının en önemli dersidir. Ülkemizde Biyoloji genelde 2. planda tutulurken çağdaş ve gelişmiş ülkelerde Biyoloji en önemli derstir. Gelecek için Bilişim kadar Matematik kadar önemli bir branştır.IB derslerinin neredeyse en zor branşı biyolojidir. Kolay bir şekilde başlamasına rağmen ilerledikçe oldukça zor bir hal alıyor. Ayrıca projeleri de çok dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Gerçekten iddialı bir deney dizayn etmek zorundasınız. İlgisi olan ve düzenli çalışan bir öğrenci için iyi bir not almak çok da zor olmayacaktır.

IB Biology.
Veritas, bünyesinde IB Biyoloji alanında tecrübeli 13 adet öğretmenle bu programı yürütmektedir.
Dünya'daki seçkin okulların bütün IB programlarına ve kaynaklarına hakim bir şekilde çalışmaktayız. Öğretmenlerimiz Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen IB okullarında çalışmış, kendi yayınları olan, IB sorularını hazırlayan uzman kişilerdir.

Veritas IB Kurslarında öğrencimiz isterse AP Biyoloji Kurslarını alabilmektedir. Düzenli olarak IB Biyoloji dersi alan öğrencilerimize AP Biyoloji derslerimiz hediyemizdir. Öğrencimiz isterse IB Biyoloji konularının ülkemizdeki sınav programında da olan TYT-AYT konuları için de ücretsiz özel ders alabilmektedir.
VERITAS'TA IB BIYOLOJI DERSLERI ÜÇ FARKLI SÜREÇTE YAPILMAKTADIR;

IB Biology Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.
IB Biology Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır.
IB Biology Project - IA ve Extended Essay Dersleri: IB Biology ile ilgili tüm ödev ve projelerde Türkiye'nin en uzman ekibi ile tanışın. En iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Tüm IB proje derslerinde olduğu gibi IB Biology projelerinde de çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır.
Öğretme adımı. IB Biology projelerini öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz.Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
Feedback.Çapraz Değerlendirme. Yapılan projeyi IB Biology Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.
Bizi Arayın Referanslarımız