IB ENGLISHIB English Programının edebi eserler üzerine dayalı dersleridir. Genellikle anadili İngilizce olan öğrenciler için düşünülür. Bunun dışında iddialı IB programlarında tercih edilmektedir. Örneğin Türkiye'deki saygın pek çok okul IB English A programını uygulamaktadır. IB English A programı HL-SL olarak verilmektedir. Bu dersi HL olarak almak, öğrencilerin sözel bölümleri içeren üniversite başvurularında çok etkili bir rol oynamaktadır.Örneğin Oxford, Cambridge, UCL gibi üniversitelerin beklentisi IB English A Literature derslerinden iyi bir nottur. Aynı şekilde ABD'de IVY League üniversitelerde sözel bölümler için de çok iddialı bir derstir. Sayısal bölümleri tercih eden öğrenciler için bu derse ihtiyaç yoktur.

IB English.
Veritas, IB English derslerinde tecrübeli bir ekibe sahiptir.

Veritas'ın SAT-ACT gibi sınavlardaki tecrübesi ile IB English sınav tecrübeleri bugünkü başarılarımızın anahtarı olmuştur.

Veritas IB Kurslarında öğrencimiz isterse SAT-ACT Kurslarını alabilmektedir. IB English derslerimizi alan öğrencilerimiz TOEFL ve IELTS kurslarımıza da katılabilir.
VERITAS'TA IB ENGLISH DERSLERI ÜÇ FARKLI SÜREÇTE YAPILMAKTADIR;

IB English Examiner Öğretmen Dersi:Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir. English A ve English B birbirinden çok farklı derslerdir. Dersle ilgili materyaller farklı ve her yıl değişmektedir. Uzmanlaşmış öğretmenlerimiz her zaman kendini güncel tutan tecrübeli öğretmenlerdir. Tüm IB English öğretmenlerimiz SAT konusunda da oldukça iyidir ve bu süreçlerinizi de yönetebilmektedir.
IB English Etüd Dersleri:Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Konu tekrarı açısından oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca etüd derslerimizde IELTS-TOEFL gibi dersleri de ücretsiz olarak alabilirsiniz.
IB English Assignments Project - IA ve Extended Essay Dersleri:IB English ile ilgili tüm ödev ve projelerde Türkiye'nin en uzman ekibi ile tanışın. En iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Tüm IB proje derslerinde olduğu gibi IB English projelerinde de çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır.
Öğretme adımı. IB English projelerini öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz.Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
Feedback.Çapraz Değerlendirme. Yapılan projeyi IB English Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.
Bizi Arayın Referanslarımız