Sayfa İçerikleri |

# Scholarships

QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON

Departmanlar/Bölümler:

 1. Biyokimya
 2. Biyoloji
 3. Temelli Biyolojik Bilimler
 4. Endüstri'de Biyokimya
 5. Nörobilim
 6. Tıbbi Genetik
 7. Farmasötik Kimya
 8. Temelli Kimyasal Bilimler
 9. Kimya Mühendisliği
quenn_mary_uni

Burslar

Şu anda 5 burs/mezuniyet bursu bulunmaktadır:

1) Leverhulme Trade Charities Trust Lisans Bursu

Ödül Hakkında

Seviye: Lisans

Ders: Herhangi bir tam zamanlı ders

Ülke: Birleşik Krallık

Ödül Sayısı: Değişken

Kim Başvurabilir?

Başvuruda bulunmak için:

Birleşik Krallık'ta ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Bir tanınmış Birleşik Krallık üniversitesinde tam zamanlı lisans derecesi okuyor olmanız gerekmektedir. Bir ticaret yolcusu, eczacı veya bakkalın çocuğu, eşi, dul eşi veya dul kocası olmanız gerekmektedir. Başvurmadan önce, uygun olup olmadığınızı öğrenmek için Trust'ın web sitesindeki ayrıntılı uygunluk kılavuzunu okuyarak kontrol etmelisiniz. Ancak, alacağınız miktar finansal ihtiyacınıza ve Trust'ın her yıl dağıtmak için mevcut olan toplam fon miktarına bağlıdır.

Lisans bursu için hangi amaçlar için kullanılabilir?

Lisans bursunu, üniversiteye gitmekle ilgili her türlü makul masraf için kullanabilirsiniz; bu masraflar arasında öğrenim ücretleri, konaklama masrafları, yaşam giderleri veya çalışmanıza yardımcı olacak ekipmanlar bulunabilir.

Burslar başvuru sahiplerine doğrudan mı ödenir?

Hayır - Başvurunuz başarılı ise, QMUL bursu sizin adınıza alır ve paranızı size aktarır.

2) Queen Mary Global Excellence Bursları (Lisans)

Ödül Hakkında

Seviye: Lisans

Program: Fen ve Mühendislik Fakültesi lisans programları

Ülke: Yurtdışı

Ödül Sayısı: Sınırsız

Yüksek Kalibreli Küresel Mükemmeliyet Bursları, Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nde A*AA (veya uluslararası eşdeğeri) not ortalaması ile başlayan lisans öğrencileri için sunulmaktadır. Bu burslar, dünyanın dört bir yanından en yetenekli öğrencileri çekmeyi amaçlamaktadır. Bu burslar yurtdışı öğrencileri içindir. Ayrıca Ev/Avrupa Birliği öğrencileri için de diğer burs olanakları bulunmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Queen Mary Global Excellence Bursu için ayrı bir başvuru formu doldurmanıza gerek yoktur. Öğrenciler, Queen Mary'ye yaptıkları UCAS veya çevrimiçi başvurularında sağladıkları bilgilere dayanarak bir ödül için değerlendirilecektir. Başarılı adaylar ödüllerini başvuru portalı aracılığıyla öğreneceklerdir. Bu bursu alabilmek için UCAS aracılığıyla Queen Mary'yi kesin tercihiniz olarak belirtmeniz gerekmektedir. Temizleme yoluyla giren veya sigorta tercihi olarak seçenler bu bursa uygun olmayacaktır.

Uygunluk Kriterleri

 1. A-Level eşdeğerinde A*AA notlarına ulaşmış olmanız gerekmektedir.
 2. Tam öğrenim ücretini ödüyorsanız (yani başka bir burs almadıysanız) uygun olacaksınız.
 3. Yıl 1'e kaydolmanız gerekmektedir (yani yıl 2'ye transferler veya ileri düzey girişler uygun değildir).
 4. Bu program yalnızca 2023/24 akademik yılında Fen ve Mühendislik Fakültesi tarafından sunulan kurslara başvuran ve kaydolan öğrenciler için geçerlidir. Ortak kurs uygunluğu bu sayfanın altında açıklanmıştır. Yerini gelecekteki bir döneme ertelemeye karar veren öğrenciler burslarını kaybetme riski taşıyabilirler.
 5. Bu, ilk yılınızda bir defaya mahsus ödenen bir ödüldür. Öğrenim ücretlerinizin ve yaşam masraflarınızın geri kalanını finanse edebilmeniz gerekmektedir.
 6. Eğer şu anda Queen Mary Uluslararası Bilim ve Mühendislik Temel Programı'nı (ISEFP) takip ediyorsanız, temel yılınızda %80'in üzerinde başarı elde ederseniz burs için değerlendirileceksiniz.
 7. Bilim ve Mühendislik Temel Programını takip eden öğrenciler, temel yıllarında veya Yıl 1'e ilerlerken Global Excellence Scholarship'a uygun değildirler. Queen Mary dışında temel programları takip eden öğrenciler uygunluk konusunda başvuru ofisi ile iletişime geçmelidirler.
 8. Queen Mary'yi kesin tercihiniz olarak seçmeniz gerekmektedir. Temizleme yoluyla giren veya sigorta tercihi olarak Queen Mary'yi adlandıranlar bu ödül için uygun değildirler.
3) Queen Mary University of London Bursary

Ödül Hakkında

Level: Lisans

Program: Hepsi

Ülke: Birleşik Krallık

Ödül Sayısı: Sınırsız

Queen Mary Bursary Başvurusu

Queen Mary Bursary için ayrı bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Queen Mary Bursary almak için İngiltere hükümetinin yükseköğrenim öğrencilerine yönelik gelir değerlendirmeli mali destek için bölgesel öğrenci finans otoritesine başvurmuş olmanız gerekmektedir. Gelir değerlendirmesi yapmak için bir kredi çekmeniz gerekmez, finansman başvurusunu tamamlarken kredi çekmek istemiyorsanız "£0" olarak girin. İlk kez öğrenci desteği başvurusu yapıyorsanız, bölgesel öğrenci finans otoritenizin bilgilerinizi doğruladığından, mali değerlendirmenizi tamamladığından ve bu bilgiyi sizinle ve Öğrenci Kredileri Şirketi ile doğruladığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer öğrenci finans değerlendirmeniz hala geçici ise, lütfen öğrenci finansıyla iletişime geçerek nedenini öğrenin.

4) Bilim ve Mühendislik Geniş Katılım Bursları (Lisans)

Hakkında

Düzey: Lisans

Program: Fakülte genelinde sunulan lisans programları (aşağıdaki istisnaları gözden geçirin)

Ülke: Ev

Ödül Sayısı: 5

Bilim ve Mühendislik Geniş Katılım Bursu, yüksek öğretime düşük katılım oranına sahip bölgelerden gelen veya sosyal veya finansal ayrıcalıktan yoksun arka planlardan gelen öğrencilere dahil olmak üzere çeşitli arka planlara sahip öğrencilere yüksek kaliteli bir eğitime erişimde destek sağlamayı amaçlayan bir bursdur. Bu burs, üniversiteye başvurmadan önce Queen Mary'nin tanıtım faaliyetlerine katılan öğrencilere sürekli destek sunmayı amaçlamaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Bilim ve Mühendislik Geniş Katılım Bursu için başvurular şu anda açıktır ve burada bulunabilir. Öğrenciler, online başvuru formunda sağladıkları bilgilere göre değerlendirmeye alınacaktır. Başarılı adaylar, bilim ve mühendislik fakültesi tarafından gönderilen e-posta bildirimi yoluyla ödüllendirilecektir.

Uygunluk Kriterleri

 1. Öğrencilerin İngiltere Öğrenci Finansmanı veya eşdeğer finansman kurumu tarafından belirlenen Yerel öğrenim ücretlerini ödemeye uygun olmaları gerekmektedir;
 2. Öğrenciler tam öğrenim ücretlerini ödemeli (başka bir burs alıyor olmamalı);
 3. Öğrenciler yıl 1'e kayıt olmalıdır (yıl 2'ye transfer veya ileri giriş yapılamaz);
 4. Bu, ilk yılınızda bir defaya mahsus yapılan bir ödemedir. Geri kalan öğrenim ücretlerinizi ve yaşam masraflarınızı finanse edebilmeniz gerekmektedir;
 5. Öğrencilerin UCAS'ta Queen Mary'yi Kesin Tercih olarak seçmeleri gerekmektedir;
 6. Öğrencilerin Queen Mary'ye ilk kez giriş yapmaları gerekmektedir;
 7. Öğrencilerin en az bir Queen Mary dışa açık etkinliğine katılım sağlamış olmaları gerekmektedir;
 8. Öğrencilerin başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir (başvurular açıldığında bu sayfada erişilebilir olacak).

Ayrıca, öğrencilerin aşağıdaki kriterlerden 2'sini karşılamaları gerekmektedir:

 1. POLAR4 Quintile 1 posta kodunda ikamet ediyor veya yüksek yoksulluk derecesine sahip bir bölgede ikamet ediyor olmak (IMD Quintile 1 veya 2 olarak tanımlanır);
 2. Ebeveynlerin/vasilerin üniversiteye gitmemiş olmaları;
 3. Daha önce ücretsiz okul yemekleri hakkına sahip olmuş veya şu an bu hakkı kullanıyorsanız;
 4. Bir engeliniz varsa, ilgili durumda olmanız durumunda QMUL Engellilik ve Disleksi Hizmeti'ne kayıt olmanız gerekmektedir.
 5. Yerel otorite bakımından geçmişte veya şu anda yaşamış olmak.

Uygun olmayan programlar

Bazı programlar kısmen Fen ve Mühendislik Fakültesi'nde ve kısmen diğer okullarda öğretilmektedir. Aşağıda listelenen ortak öğretimli programlar Science & Engineering Widening Participation Scholarship için uygun değildir:

 1. BSc(Eng) Telecommunications Engineering with Management -BUPT
 2. BSc(Eng) e-Commerce Engineering with Law -BUPT
 3. BSc(Eng) Internet of Things Engineering -BUPT
 4. BSc Computer Science with Management (ITMB)
 5. BSc Biomedical Sciences (with Nanchang)
 6. BSc Mathematics with Finance and Accounting
 7. BSc Maths, Stats and Financial Economics
 8. BSc Mathematics with Management
 9. BEng Mechanical Engineering with Management
 10. BEng Aerospace Engineering with Management
 11. BEng Biomedical Engineering with Management
 12. BSc Neuroscience
 13. BSc Pharmacology and Innovative Therapeutics
 14. BSc Biomedical Sciences
5) William Spilsbury Bursu

Hakkında

Düzey: Lisans

Program: Humanities and Social Sciences veya Science and Engineering Fakültelerinde

Ülke: Birleşik Krallık

Ödül Sayısı: 4

Eligibility criteria

 1. Eylül 2023'te kaydoldunuz ve kursunuzun birinci yılında olmalısınız
 2. Londra Şehri, Tower Hamlets, Newham veya Hackney'de kalıcı bir sakin olmalısınız ve en az üç yıl boyunca orada yaşamış olmalısınız
Bizi Arayın Referanslarımız